top of page

Vína

RIZLING VLAŠSKÝ

biele  | polosuché  | 2021

V našom vinárstve má dominantné postavenie. Táto odroda sa v našej východoslovenskej vinohradníckej oblasti pestuje už po stáročia.

 

Má svetlozelenú až jasnožltú farbu, príjemne sviežu chuť s typickou výraznou kyselinkou a veľmi jemným odrodovým buketom. Kto ho ochutná, zistí, ako vonia viničný kvietok. Je verný prívlastku vlašský – v chuti cítiť vôňu nielen lieskovcov, ale aj vlašských orechov. Vďaka kyselinkám si zachováva po celý život výnimočnú sviežosť. V ich chuti predstavujeme kúsok krajiny a zároveň kúsok svojej zručnosti a srdca.


Rizling vlašský u nás dozrieva v dubových sudoch o objeme 600 litrov po dobu 6 mesiacov, aby vynikol charakter vína a taktiež aj teroir, kde je hrozno vypestované.

ročník

2021

farba

biela

druh

polosuché

odroda

Rizling vlašský

alkohol

12,5 obj. %

objem

0,75 l

teplota skladovania

10-12 °C

teplota podávania

10-12 °C

FRANKOVKA MODRÁ ROSÉ

ružové  | suché  | 2021 | barrique

Víno sýtoružovej farby s decentnou odrodovou ovocnou vôňou, hlavne čerešní a malín. Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou kôstkového ovocia, podporená súhrou jemných kyselín.

 

Frankovka modrá v našich pivniciach dozrieva 6 – 9 mesiacov v barikových sudoch, ktoré sú toustované na úroveň light. To znamená, že vína pri dlhšom skladovaní v týchto barikových sudoch sú príjemnejšie, neobsahujú vysoké množstvo tanínov a napomáhajú vínu dosahovať ľahší charakter.

Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou čerešní a malín.

ročník

2021

farba

ružová

druh

suché

odroda

Frankovka modrá barrique

alkohol

12,8 obj. %

objem

0,75 l

teplota skladovania

10-12 °C

teplota podávania

10-12 °C

szomrakywinery_frankovka_2021_1.jpg

DUNAJ

červené  | suché  | 2021 | barrique

Je krásnej rubínovo červenej farby s jemným ovocným charakterom. V chuti a vôni sú tóny zrelých čerešní, višní a malín s výrazným, ale príjemným zakončením v podobe horkej čokolády.

Dunaj je krásnym slovenským príspevkom obohacujúcim repertoár tradičných európskych červených vín.

Vína z odrody Dunaj u nás dozrievajú v barikových sudoch o objeme 225 l, ktoré sú toustované na úroveň light. To znamená, že víno vyzrievané v takýchto sudoch má príjemnejší a ľahší charakter

ročník

2021

farba

rubínovo červená

druh

suché

odroda

Dunaj

macerácia hrozna

168 hodín

alkohol

12,8 obj. %

objem

0,75 l

teplota skladovania

10-12 °C

teplota podávania

14-16 °C

szomrakywinery_dunaj_2021_1.jpg
bottom of page